Zaloguj     
 
 
Porady serwisowe i regulamin serwisu

Porady serwisowe dla posiadaczy łyżew:

1.  Zacznijmy od podstawowej zasady: każde nowe łyżwy wymagają ostrzenia.
2.  Jak powinny być naostrzone łyżwy?
Płoza powinna mieć minimalny rowek wzdłuż. Tak naprawdę to nie jest rowek tylko promień (wycinek koła), który zostaje wyprofilowany od dołu płozy odpowiednim kamieniem.

Od razu uprzedzamy, że na świeżo naostrzonych łyżwach jeździ się zupełnie inaczej, więc zalecamy ostrożne wejście na lód ;-) Świeżo naostrzone łyżwy mają inną przyczepność (nie ślizgają się na boki), więc niektóre manewry typu hamowanie, obroty będą utrudnione, dopóki łyżwy się trochę nie stępią.

 

3.  Jak często powinniśmy ostrzyć łyżwy?
Wiele osób jeżdżących na łyżwach rekreacyjnie często bagatelizuje ich ostrość. Tymczasem ostrość płozy bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy oraz samego użytkownika, zapobiega ślizgom bocznym oraz poprawia komfort jazdy. Łyżwy powinno się ostrzyć w miarę potrzeby, ale nie rzadziej niż raz na 5 -7 sesji lub 2,3 razy w sezonie. Jeżeli czujemy, że tracimy przyczepność - to już należy naostrzyć ;-)
4.  Gracze hokejowi w zależności od pozycji, na których grają używają różnych profili podłużnych ostrza łyżwy. Przy użyciu maszyny CAG ONE możemy zmienić profil podłużny ostrza łyżwy w żądany sposób.

INSTRUKCJA KONSERWACJI ŁYŻEW:


1.  Zalecamy proste i ostrożne czyszczenie ręką przy użyciu letniej wody, mydła (w żadnym wypadku proszku do prania) i ewentualnie szczoteczki.Do czyszczenia nie wolno używac środków chemicznych.
2.  Łyżwy należy suszyc w temperaturze pokojowej w bezpiecznej odległości od źródeł ciepła.
3.  Po zakończeniu sezonu łyżwiarskiego wypchaj łyżwy papierem i połóż w ciemnym i dobrze wentylowanym miejscu.
4.  Łyżwy ostrz tylko w specjalistycznych serwisach (czytaj: Okoń-SKI), własnoręczne ostrzenie może doprowadzic do nieodwracalnego uszkodzenia ostrza.

Print Bookmark and Share

Return to previous page
 
Serwis