Zaloguj     
Odwiedziny TV Pro Art

kliknij aby zobaczyć film !!!

 
 
 
Porady serwisowe i regulamin serwisu
Image: Jak dbać o buty narciarskie lub snowboardowe?

                          Polecamy specjalny płyn do dezynfekcji butów narciarskich lub snowbardowych firmy Nanotec.

 

To antyzapachowy oraz bakteriostatyczny preparat do ochrony wnętrza obuwia przed przykrymi  zapachami, bakteriami i grzybami. Skutecznie usuwa przykre zapachy i chroni obuwie przez długi okres przed ich powstawaniem. Preparat polecany także do obuwia codziennego użytku i sportowego, obuwia roboczego, rolek itp. Pakowany w wygodną plastikową butelkę z atomizerem.

Cena: 15 zł/100 ml.

 

  

  1. Wraz z podpisaniem dokumentu wykonania usługi serwisowej klient zawiera z serwisem Okoń-SKI umowę zgodnie z warunkami określonymi w niniejszym regulaminie.
  2. Serwis zobowiązuje się do wykonania usługi jak najlepszej jakości w terminie uzgodnionym z klientem.
  3. Serwis Okoń-SKI nie odpowiada za wady ukryte dostrzeżone w trakcie serwisowania.
  Czytaj więcej...


1. Ostre, gładkie krawędzie oraz ślizgi bez ubytków i wżerów to gwarancja bezpiecznej i przyjemnej jazdy nawet na trudnych (twardych i oblodzonych) stokach narciarskich.

2. O wiele łatwiej i tym samym taniej jest naostrzyć krawędzie z małymi ubytkami niż z dużymi. Przy dużych ubtykach występują duże straty materiału (krawędzi i ślizgu). Ilość serwisowań krawędzi i ślizgu jest również zależna od grubości krawędzi i ślizgu a także od sposobu ostrzenia.

  Czytaj więcej...

  1. Nowe narty / snowboard są zabezpieczone specjalnym smarem handlowym, który niestety nie nadaje się do jazdy. Dlatego należy je nasmarować parafiną na gorąco po uprzednim usunięciu w/w smaru.
  2. Narty/deski smarowane parafiną lub smarem: łatwiej skręcają, mniej się zużywają i są mniej narażone na zabrudzenie lub uszkodzenia ślizgu.
  3. Wiązania nart należy wyregulować do wielkości buta, ustawić środek buta na tzw. środku narty oraz odpowiedni docisk buta, a na koniec ustawić siłę wypięcia odpowiednią do wagi i rozmiaru skorupy buta. Niektóre modele wiązań mogą być regulowane tylko w serwisie. W naszym serwisie regulacja siły wypięcia wykonywana jest zawsze gratis !

 

  Czytaj więcej...

1.  Zacznijmy od podstawowej zasady: każde nowe łyżwy wymagają ostrzenia.
2.  Jak powinny być naostrzone łyżwy?
Płoza powinna mieć minimalny rowek wzdłuż. Tak naprawdę to nie jest rowek tylko promień (wycinek koła), który zostaje wyprofilowany od dołu płozy odpowiednim kamieniem.

Od razu uprzedzamy, że na świeżo naostrzonych łyżwach jeździ się zupełnie inaczej, więc zalecamy ostrożne wejście na lód ;-) Świeżo naostrzone łyżwy mają inną przyczepność (nie ślizgają się na boki), więc niektóre manewry typu hamowanie, obroty będą utrudnione, dopóki łyżwy się trochę nie stępią.

  Czytaj więcej...

 
Serwis